Zapraszamy do zapoznania się z kompletną instrukcją instalacji systemu BPP przy pomocy Ansible tutaj:
https://github.com/iplweb/bpp-on-ansible/#instalowanie-systemu-bpp-od-zera—instrukcja-krok-po-kroku
Zapraszamy do zapoznania się z kompletną instrukcją instalacji systemu BPP przy pomocy Ansible tutaj:
https://github.com/iplweb/bpp-on-ansible/#instalowanie-systemu-bpp-od-zera—instrukcja-krok-po-kroku
Rzadko miałem okazję ostatnio aktualizować stronę projektu BPP. Czy dużo się działo? Oczywiście!
W kolejnych wersjach systemu zamierzam dodać jeszcze więcej opcji tak, aby wszyscy bibliotekarze systemowi mieli szansę być zadowoleni z BPP!
Czy warto przesiąść się na Bibliografię Publikacji Pracowników? Pozwolę sobie zacytować fragment e-maila, który otrzymałem. Chodziło o przygotowanie symulacji rozliczania uczelni na nowych zasadach czyli wg dziedzin naukowych. Sytuacja w 100% autentyczna – nie prosiłem o referencje, nie pytałem o opinię, w ferworze przygotowań ewidentnie brakowało na to czasu…
Na ten moment robię sobie przymiarki wg jednostek. Na szczęście formularz wyszukiwawczy przyjmuje po kilkadziesiąt warunków i mogę go zapisać, a potem odtworzyć, więc na jutrzejsze spotkanie z władzami uczelni nie pójdę pustymi rękami.
Lepszej rekomendacji nie jestem w stanie sobie wyobrazić, zważywszy, że padła ona w e-mail od użytkownika korzystającego z systemu od kilkunastu lat.
Trwają przygotowania do udostępnienia wersji 1.0.18 oprogramowania BPP.
Z ciekawszych funkcji, znajdzie się w niej moduł pozwalający pobierać liczbę cytowań z serwisu Web of Science® oraz moduł importowania grupowego przypisań pracowników naukowych do dziedzin naukowych, docelowo mający przygotować system do rozliczania pracowników naukowych na nowych zasadach.
Sam moduł klienta Web of Science® został już udostępniony jako projekt otwartoźródłowy pod nazwą kodową wosclient.
Z dumą informujemy, iż IPLWeb wszedł do oficjalnego grona sponsorów konferencji „Biblioteka przyszłości – wyzwania – trendy – zagrożenia„. XVIII Ogólnopolska konferencja naukowa bibliotek uczelni niepublicznych i publicznych organizowana jest przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu.
Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 maja 2018 r. w Kampusie Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University, Nowy Sącz, ul. Zielona 27. Będzie można porozmawiać zarówno z autorem Bibliografii Publikacji Pracowników , jak również zamienić kilka słów z obecnymi użytkownikami systemu.
Serdecznie zapraszamy!
Praca nad systemem tak złożonym, jak Bibliografia Publikacji Pracowników stawia wiele wyzwań zarówno przed programistą jak i oprogramowaniem, na bazie którego ten system jest tworzony. Często okazuje się konieczne wykorzystywanie go do maksimum. Nierzadko w ten sposób trafiamy na sytuacje które nie zostały przewidziane przez autorów.
Jeden z podstawowych elementów zapewniających funkcjonowanie Bibliografii Publikacji Pracowników to framework webowy Django. Podczas pracy nad BPP okazało się, iż jeden z elementów Django nie funkcjonuje tak, jak powinien. W takich sytuacjach wypełniane jest specjalne zgłoszenie w systemie śledzącym błędy dla tego projektu. Gdy naprawa takiej niedogodności pozostaje w naszej gestii, zostaje opracowana i przekazywana jest autorom projektu za pomocą funkcji serwisu GitHub, gdzie oprogramowanie opensource może być przechowywane w formie źródłowej.
W ten sposób, nasza poprawka trafi do przyszłych wersji Django, a inni programiści w przyszłości nie trafią na podobny problem, bo zwyczajnie w tamtym miejscu go nie będzie.
Najnowsza wersja bazy BPP (0.11.70) od tego poniedziałku (11.09.2017 r) włączona zostaje na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Zapraszamy do testów.